DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Šťastie mojich detí: 1. a 2. epizóda

07. 02 2019 22:30 | Alexandra Stahlová
Šťastie mojich detí: 1. a 2. epizóda
Šťastie mojich detí: 1. a 2. epizóda Foto: Kanal D

Hoci bolo len otázkou času, kedy boľavá pravda o Kemalovom hriechu vyjde najavo a životné cesty oboch jeho rodín sa pretnú, keď sa to stane... Je bezradný.

Pre hrdú Istanbulčanku Suzan İpekçiovú (Ceyda Düvenci) je cesta do Adany, kam spolu s manželom Kemalom (Bülent İnal) práve mieria, nepredstaviteľne ponižujúca. No pre svojho syna Merta (Sercan Badur), ktorý je, rovnako ako aj dcérka Çiçek (Doğa Zeynep Doğuşlu), jej najväčším šťastím a radosťou, by dnes prešla hoc aj po žeravých uhlíkoch priamo do ústia sopky, ak by to pomohlo. Pretože Mertovi ide o život – a zachrániť ho môže len zázrak v podobe niekoho, o koho existencii Suzan ešte donedávna nemala ani najmenšie tušenie. Zázrak v podobe niekoho z Kemalovej druhej, celé roky tajenej a trestuhodne zanedbávanej rodiny, ktorú má v Adane so svojou dávnou láskou Nilgün Kayalarovou (Ayça Bingöl). Zázrak v podobe dvojčiat Hasret (Sera Kutlubey) a Kadira (Caner Şahin)! Lenže... Prosba, ktorá İpekçiovcov priviedla do Adany je naozaj veľká. Iste však nie väčšia ako pocit zatrpknutosti, ľútosti a krivdy Kayalarovcov – a obzvlášť rebela Kadira -, ktorí sa nikdy nezmierili s tým, že v očiach zákona a celého sveta (teda, ak by o ich spojení s Kemalom vedel) sú nelegitímni a znamenajú v podstate... Menej ako nič.

Hoci bolo len otázkou času, kedy boľavá pravda o Kemalovom hriechu vyjde najavo a životné cesty oboch jeho rodín sa pretnú, keď sa to stane... Je bezradný. Nečudo, neodpustiteľne celý život zraňovať niekoho, koho vraj ľúbi, a potom dúfať v pochopenie a pomoc, to zrejme položí každého, kto nie je z kameňa. A hoci Kemalovi možno vytknúť naozaj mnohé, z kameňa rozhodne nie je.

Otázkou, žiaľ, zostáva, či v tejto, pre všetkých zainteresovaných naozaj veľmi ťažkej a nezávideniahodnej situácii, budú mať posledné slovo láska, súcit a veľkorysosť, alebo pomsta, nenávisť a ľahostajnosť...

Sledujte v pondelok, 11. februára, o 20.30!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Šťastie mojich detí - v pondelok, 11. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na