Šťastie mojich detí cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Šťastie mojich detí: 1., 2. a 3. epizóda

18. 02 2021 22:30 | Alexandra Stahlová
Šťastie mojich detí: 1., 2. a 3. epizóda
Šťastie mojich detí: 1., 2. a 3. epizóda Foto: Kanal D

Hoci bolo len otázkou času, kedy boľavá pravda o Kemalovom hriechu vyjde najavo a životné cesty oboch jeho rodín sa pretnú, keď sa to stane... Je bezradný.

Pre hrdú Istanbulčanku Suzan İpekçiovú (Ceyda Düvenci) je cesta do Adany, kam spolu s manželom Kemalom (Bülent İnal) práve mieria, nepredstaviteľne ponižujúca. No pre svojho syna Merta (Sercan Badur), ktorý je, rovnako ako aj dcérka Çiçek (Doğa Zeynep Doğuşlu), jej najväčším šťastím a radosťou, by dnes prešla hoc aj po žeravých uhlíkoch priamo do ústia sopky, ak by to pomohlo. Pretože Mertovi ide o život – a zachrániť ho môže len zázrak v podobe niekoho, o koho existencii Suzan ešte donedávna nemala ani najmenšie tušenie. Zázrak v podobe niekoho z Kemalovej druhej, celé roky tajenej a trestuhodne zanedbávanej rodiny, ktorú má v Adane so svojou dávnou láskou Nilgün Kayalarovou (Ayça Bingöl). Zázrak v podobe dvojčiat Hasret (Sera Kutlubey) a Kadira (Caner Şahin)! Lenže... Prosba, ktorá İpekçiovcov priviedla do Adany je naozaj veľká. Iste však nie väčšia ako pocit zatrpknutosti, ľútosti a krivdy Kayalarovcov – a obzvlášť rebela Kadira -, ktorí sa nikdy nezmierili s tým, že v očiach zákona a celého sveta (teda, ak by o ich spojení s Kemalom vedel) sú nelegitímni a znamenajú v podstate... Menej ako nič.

Hoci bolo len otázkou času, kedy boľavá pravda o Kemalovom hriechu vyjde najavo a životné cesty oboch jeho rodín sa pretnú, keď sa to stane... Je bezradný. Nečudo, neodpustiteľne celý život zraňovať niekoho, koho vraj ľúbi, a potom dúfať v pochopenie a pomoc, to zrejme položí každého, kto nie je z kameňa. A hoci Kemalovi možno vytknúť naozaj mnohé, z kameňa rozhodne nie je.

Otázkou, žiaľ, zostáva, či v tejto, pre všetkých zainteresovaných naozaj veľmi ťažkej a nezávideniahodnej situácii, budú mať posledné slovo láska, súcit a veľkorysosť, alebo pomsta, nenávisť a ľahostajnosť...

Keď nežná Hasret zistí, prečo si ju naozaj chce vziať jej priateľ Kerim (İlker Özer), nedokáže prestať plakať. Nanešťastie ju takú zúfalú uvidí Kadir, ktorý by pre sestru aj za normálnych okolností urobil všetko na svete - a teraz sa nechá uniesť všetko spaľujúcim hnevom! No ešte nestihne ani poriadne vychladnúť a dostane opäť poriadne zabrať, rovnako ako jeho sestra a mama. Neohlásene ich totiž navštívia Kemal a jeho manželka Suzan – s prosbou, ktorá im všetkým na chvíľu vyrazí dych. No kým Nilgüninou odpoveďou je okamžité rázne „Nie!“, Hasret aj Kadir na matkino zdesenie súhlasia, že absolvujú potrebné testy a, ak budú ako darcovia vyhovovať, darujú nevlastnému bratovi Mertovi (Sercan Badur) obličku. Do Istanbulu tak napokon spolu s İpekçiovcami odletia aj všetci Kayalarovci, vrátane Nilgüninho naničhodného brata Fadıla (Erdem Akakçe). Aj keď sa veľmi snaží nedať to na sebe pred otcom znať, Kadira pohľad na doráňaného brata, ktorého síce poznal z rozprávania, no dosiaľ ho osobne nikdy nevidel, veľmi zasiahne...

Sledujte v pondelok, 22. februára, o 22.25!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Šťastie mojich detí - od 22. februára vždy v pondelok až štvrtok o 22.25!
Sledujte celé epizody na